Сьогодні, у третій четвер травня, в Україні відзначається День вишиванки. Активну участь в святі беруть і жителі Дружківки.
У цей день у вишиванках різних кольорів і з найрізноманітнішими візерунками прийшли на роботу співробітники виконкому Дружківського гордской ради, працівники підприємств, закладів культури, центру зайнятості, різних служб та відділів.
Діти та педагоги, в зв’язку з карантином в навчальних та дошкільних закладах освіти, розміщують світлини у вишиванках на сторінках в соціальних мережах.
Ось які різноманітні та різнокольорові вишиванки демонструють мешканці нашого міста. І це лише невелика частина того, що вдалося знайти у дружківських групах у Фейсбуці.
За традицією, міжнародне свято вишиванки покликано зберегти споконвічні народні традиції створення і носіння етнічного вишитого українського одягу. Свято не прив'язано ні до однієї державної або релігійної події.
В цей день кожен бажаючий може долучитися до флешмобу, надівши вишиванку.
Історія вишиванки на території України має дуже багато років. Особливе ж значення набула в останні кілька століть.
Переважно, вишивали дівчата. До весілля готували спеціальну скриню, в яку роками збирали придане. Бідна дівчина мала 30-40 сорочок, середнього достатку - 50-70 сорочок, а багата - 100 і більше.
Згідно за повір'ям, сорочку для немовляти повинна була вишити мати або бабуся. Під час тонкої роботи майстри співали пісні і молилися. Вірили, що так сорочка стає оберегом.
Вишиванка вважається оберегом від усього поганого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси і міцного здоров'я, а також щастя.
В Україні вишиванка також символізує сімейну пам'ять, вірність і любов в сім'ї.