Втрати українців і громадян УРСР у 1939–1945 роки оцінюються від 8 до 10 млн осіб

8 травня в Україні відзначається День пам'яті і примирення з нагоди перемоги над нацизмом у Європі. 9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Ми пам'ятаємо подвиги справжніх героїв і ніколи не забудемо тих, хто самовіддано боровся за Перемогу. В наших серцях завжди житиме пам'ять про захисників, які своєю мужністю та відвагою вибороли мир та свободу не лише для України, а й для багатьох народів Європи.

Подвиг воїнів Перемоги гідно продовжують сьогодні українські солдати, захищаючи нашу країну на її східних рубежах, нерідко ціною власного життя. І ми впевнені, що разом ми зможемо відстояти незалежність нашої держави, зробити її процвітаючою європейською країною, шанованою світовою спільнотою.

Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців. З Україною воювали дві тоталітарні системи, що однаково не рахувалися з ціною людського життя.

Серед величезних втрат Українського народу в Другій світовій війні найтяжчими були демографічні. Війна й окупація призвели до різкого, катастрофічного зменшення кількості населення, значних деформацій у його національному, статевому, віковому та професійному складі. Сукупні демографічні втрати українців і громадян Української РСР інших національностей упродовж 1939–1945 років наразі оцінюються від 8 до 10 млн осіб.

За твердженнями науковців, було зруйновано майже 700 українських міст і 28 тисяч сіл, спалено близько 320 тисяч господарств. Україна в результаті Другої світової війни зазнала матеріальних втрат у розмірі понад 45 % від збитку усього СРСР.

Вічна слава всім воїнам, які поклали життя у боротьбі за незалежність, та низький уклін героям, які пройшли через пекло війни та здобули Перемогу!