Погані новини супроводжують нас кожен день. Всі вже звикли стежити за кількістю захворівших і померлих від коронавірусу.
Ми знаємо, що стрес впливає на зниження імунітету, та і взагалі робить настрій гірше, а продуктивність - менше. Тому ми зробили підбірку позитивних новин про COVID-19. Так, є і такі.
У китайському місті Ухань, звідки поширився коронавірус, остаточно завершився карантин.
Майже два місяці місто перебувало в ізоляції. І лише тепер відновили залізничне, авто- та авіасполучення. Завершення карантину у місті відзначили масштабним світловим шоу. Відкриті кордони, і мешканці безперешкодно можуть виїхати в інші регіони. Ще напередодні на контрольно-пропускних пунктах – черги з автомобілів.
У деяких країнах Європи та у Китаї захворювання на COVID-19 йде на спад.
Одразу в кількох країнах Європи, а саме в Італії, Іспанії, Франції та Німеччині, кількість померлих та нових хворих на коронавірус стабільно знижується. У КНР майже відсутні місцеві випадки зараження. Більшість інфікованих прибуває з-за кордону. 7 квітня медики вперше з 19 січня не зафіксували в Китаї жодного летального результату від коронавірусу. Однак влада зберігає підвищені заходи безпеки, як і раніше, діє низка правил, що регламентують поведінку людей в громадських місцях.
Науковці шукають та тестують вакцини проти коронавірусу
23 березня Французькі вчені повідомили про успішні результати клінічних досліджень препаратів, які раніше вже використовувалися для лікування різних захворювань. Виявилося, що ці лікарські засоби ефективні також проти нового коронавируса. Поки французькі медики все ще думають, яке поєднання відповідних для лікування препаратів стане оптимальним. І хоча ліки мають пройти ще безліч клінічних випробувань, надія на те, що незабаром ми отримаємо дійовий засіб для лікування коронавируса, вже сильна.
Також в американській фармакологічній компанії Inovio стартували клінічні випробування потенційного препарату від коронавірусу на людях. У тестуванні вакцини беруть участь 40 добровольців з Філадельфії і Канзас-Сіті. Дані про безпеку ліків будуть отримані влітку. У разі успішного результату, до кінця року компанія планує виробити 1 млн. доз вакцини.
Люди одужують
Як відомо, основною групою ризику при захворюванні на Covid-19 вважають літніх людей. Але серйозна частина цих самих літніх людей своїм прикладом доводить зворотне. Точніше, доводить, що боротися із захворюванням і подолати його не просто можна, але й потрібно.
Наприклад, ця 104-річна італійка, яка на цей момент стала найстарішою людиною у світі, одужала від Covid-19. До цього з італійського міста Ріміні повідомили про одужання 101-річного чоловіка, який тиждень перебував на лікуванні, але пізніше його виписали і він повернувся до сім'ї.