Як у Дружковці допомогають безхатченкам у холодну пору року

У Дружківці на вул. Індустріальній,14, вже більше десяти років діє Центр обліку та нічного перебування бездомних громадян, де людина, що має потребу, може отримати ночівлю, харчі та теплий одяг, відновити документи, а також отримати соціальну, гуманітарну, психологічну, медичну та правову допомогу.

Центр розрахований на 22 ліжко-місця. Максимальний термін перебування підопічних у Центрі складає шість місяців.

Як розповіла під час засідання виконавчого комітету міської ради директор Центру Наталя Григоренко, з початку 2019 року на облік було поставлено 89 осіб. Зареєстровані у Центрі (прописані) 27 осіб.

Також вона зазначила, що усі клієнти в обов’язковому порядку проходять медичний огляд і при виявленні різних захворювань направляються до міських лікарень.

Найбільш важкий час для бездомних - це холодна пора року.

Статистика захворюваності бездомних вельми красномовна. Тому осінньо-зимовий період є найбільш напруженим у роботі Центру. З настанням холодів клієнтів стає більше.

Центр ґрунтовно підготувався до їх прийому й у негоду може розгорнути додаткові дев’ять ліжко-місць у холах і коридорах.

У холодний період додатково готується гаряча їжа. З початку 2019 року було надано 613 обідів, в організації яких допомагають Протестантська Церква «Нове покоління», приватні підприємці та небайдужі мешканці міста – волонтери.

Робітники Центру заздалегідь заготовили різні крупи, овочі, консервацію. Постійно поповнюється банк теплого одягу та взуття. У цьому також допомагають дружківчани, магазини секонд-хенду та релігійні організації.

«Речі приносять у Центр майже кожен день, за що величезна подяка. Але все ж Центр має потребу у зимовому чоловічому одязі та взутті, шкарпетках, головних уборах», - зазначила Наталя Григоренко.

У денний час 1-2 рази на тиждень співробітники та волонтери патрулюють вулиці міста з метою виявлення бездомних осіб. З початку року було виявлено 10 осіб.

Силами клієнтів і співробітників Центру проведений поточний ремонт у спальнях, коридорах та кухні.

У Центрі всі вікна металопластикові, утеплені запасні виходи. У достатній кількості є ліжка та постільна білизна.

Проблемою залишається працевлаштування клієнтів на постійне місце роботи, а також влаштування їх на постійне місце проживання.

З кожним підопічним ведеться робота з його реабілітації у суспільство, роз’яснювальна робота з родичами клієнтів про гуманне ставлення і можливість повернення у сім’ю.