Олекса Тихий. Подвиг бути українцем. Друга частина

Сьогодні Україна відзначає річницю з Дня народження видатного правозахисника, філософа та педагога Олекси Тихого. 

Все життя Тихого - спротив радянській "машині", яка намагалася знищити все українське. 

Як вже стало відомо з першої частини фільму "Подвиг бути українцем", перший тюремний термін Олекса Тихий отримав у 1957-му за те, що виступив із протестом проти вводу радянських окупаційних військ до Угорщини.

За своє життя Тихий провів у тюрмах та концтаборах 15 років. Саме в тюрмі, в травні 1984 року, його і застала смерть.

Як відомо, звичайний вчитель з Донеччини став не тільки ворогом для радянської влади, а й справжнім героєм свого часу. Олекса Тихий - втілення всього українського у тогочасній і сьогоднішній Донеччині. 

Навіть після смерті пам’ять про нього жива і багато слів Олекси Тихого про Донеччину сьогодні стали пророчими: 

Донеччина – це шоста частина всього населення Української РСР. Її культурний та національний розвиток може послужити або гарним прикладом для всієї України в разі її нормального розвитку , або ганебним, холероподібним, коли й інші райони підуть шляхом байдужості до національної культури та мови. І в другому випадку ганьба та прокляття впадуть на голови кожного з нас, донбасівців, хто бачив, усвідомлював насування загибелі і мовчав, хто в догоду череву забув, якого він роду-племені, зрадив свій народ, а чужих рук брав отруйну зброю асиміляції та допомагав нищити українську мову, культуру, традиції, обряди.

 Запрошуємо подивитись другу частину фільму "Подвиг бути українцем":