За добу мешканці Дружківки «подарували» шахраям 21 тисячу гривень

Протягом доби правоохоронці зареєстрували 4 факти шахрайства. В перших двох випадках містяни стали жертвою інтернет – аферистів при купівлі «сумнівного» товару, а в інших - при спілкуванні з псевдо працівниками банківської установи. За вказаними фактами розпочато кримінальні провадження.

Про це повідомляє поліція Дружківки.

Аферисти продовжують щодня знаходити довірливих громадян, що через свою безпечність потрапляють на їх гачок. Так, протягом минулої доби до працівників Дружківського відділення поліції звернулось одразу четверо місцевих мешканців, які з певних причин втратили свої заощадження на загальну суму в 21000 гривень.

Першим на гачок шахраїв потрапив 42-річний місцевий мешканець, який перерахував невідомій особі 2300 гривень за купівлю велосипеда. Як і в більшості своїх випадків, чоловік знайшов на сторінці одного із сайтів, оголошення про продаж транспортного засобу, якій він давно шукав. Покупця привабила знижена ціна товару, так як повна його вартість на ціновому ринку значна вища. Обговоривши всі деталі угоди, потерпілий одразу перерахував необхідну суму грошей та став чекати на прибуття товару. Наступного дня оголошення про продаж цього ж велосипеду знов з’явилось на сайті, але вже по за завищеною ціною. Чоловік передзвонив продавцю, але той повідомив, що нібито «продешевив» та вирішив його продати дорожче і згодом поверне йому гроші або відправить товар. Після цього зв'язок обірвався. Не дочекавшись велосипеда чоловік вирішив звернутись до поліції.

Аналогічний випадок стався із ще одним покупцем 1963 року народження. Чоловік так само, як і попередник замовляв собі товар для автомобіля через Інтернет, передплатив 800 гривень, та не отримав ні товару ні назад грошей.

В інших двох випадках громадяни постраждали від рук псевдо працівників служби безпеки банківської установи. Вдень на телефон 32-річній жінці подзвонив невідомий чоловік і запропонував їй підвищити ліміт кредитної картки, ще на 5 тисяч гривень. Для завершення операції потерпілій потрібно було назвати відповідну комбінацію цифр, але щось пішло не так, і з її телефону почалась пере адресація виклику. Після завершення операції на телефон жінки почали надходити смс-повідомлення з інформацію про зняття з рахунку грошей на загальну суму 17000 гривень.

За відповідним сценарієм постраждав і ще один 38-річний чоловік. Потерпілий все ж таки встиг назвати «працівнику банка» код з цифрами від свої картки, на якій залишались 900 гривень.

За всіма фактами правоохоронцями розпочаті кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Подібні протиправні дії за чинним законодавством караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до 240 годин, або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років. Наразі проводяться розшукові заходи для встановлення осіб, причетних до скоєння кримінальних правопорушень.

Правоохоронці звертаються до містян з проханням не бути довірливими. Не надавати будь-яку інформацію, пов’язану з особистими банківськими рахунками та фінансовими операціями незнайомцям по телефону. Запам’ятайте – працівники банку не телефонують до клієнтів з проханнями поміняти у телефонному режимі паролі карток, продовжити їх дію чи допомогти перевести гроші на рахунок або як розблокувати картку. Тому не слід розголошувати пін-коди чи номери карток невідомим по телефону, а також слідувати їх інструкціям. Будьте обачними, бережіть власні гроші.